FUTSAL OUTDOOR TOURNAMENT

O

ročník 2009

     VII.ročník letního futalového turnaje FUTSAL CUP 2009, který se konal 18.7.2009 v Bravinném, zná svého vítěze. Z celkového prvenství se zaslouženě radoval tým YOUNG BOYS Nový Jičín. Turnaje se zúčastnilo 19 celků z celého Moravskoslezského kraje.

     Letošní ročník dostal několik zásadních změn. Prvních šest ročníků turnaje se konalo ve Větřkovicích na Opavsku pod názvem Slivaky Cup, ovšem letos organizační tým občanského sdružení FC Smíšené přesunul turnaj do nedaleké obce Bravinné a ve spolupráci s TJ Družstevník Bravinné uspořádali VII. ročník v místním sportovním areálu. Turnaj se již tradičně hraje dle futsalových pravidel, odtud je i název FUTSAL CUP. Díky špatnému počasí vznikly problémy s hrací plochou, turnaj se dokonce musel přesunut z původního termínu na pozdější, ale nakonec byla hrací plocha kvalitně připravena na 4 hřiště pro čtyři skupiny po pěti týmech, kde se odehrály základní skupiny systémem každý s každým. Z těchto skupin vzešlo osm týmů postupujících do play-off a dál se hrálo vyřazovacím způsobem. Po velmi kvalitních zápasech se do finále zaslouženě dostaly týmy Young Boys z Nového Jičína a překvapivě tým Chataři. Tyto dva týmy nakonec posbíraly i všechny individuální ocenění. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Vlasťa Pikulík, nejlepším střelcem se 14 vstřelenými brankami se stal Šťepjak Milan, oba dva hráči z vítězného týmu Young Boys. Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen Jakub Poláček z týmu Chataři.

     Všechny zápasy probíhaly ve velmi slušné úrovni, k čemuž přispěly i kvalitní výkony všech futsalových rozhodčích a hlavně přístupy hráčů všech týmů.  Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným týmům a hráčům za jejich přistup k turnaji, sponzorům a pořadatelům. Jde sice o vítězství, ale zároveň o fair play a pobavení na letních turnajích.

1. YOUNG BOYS Nový Jičín
2. Chataři
3. Růžové Tlapičky Hukvaldy
4. GETAFE Kopřivnice
5. Střelnice Bílovec
6. FC Smíšené
7. K2 Team Studénka
8. Boca Juniors Vítkov
9. Mystici Budišov
10. Citrusáci
11. TOLUEN Ostrava
12. Mě je blbě
13. Basta Fidli Suchdol nad Odrou
14. DENAS Colours
15. Joga Bonito
16. Strnadeli
17. Ozón Kunín
18. INTER
19. Kyklop
Nejlepší brankář:  Pikulík Vlastimil - Young Boys
Nejlepší střelec:    Štěpják Milan - Young Boys - 14 branek
Nejlepší hráč:        Poláček Jakub - Chataři
 
desing Happy comp administrace